Mehmet Kandemir Kimdir?

Pixel Mirror Fire Whirling
Mehmet Kandemir | Poi Ustası Mehmet Kandemir Kimdir - Hakkımda

Mehmet Kandemir Kimdir?

1989 yılında Ankara' da doğdu. Profesyonel hayatına Sanatolia Sahnesi'nde çalışarak başladı.

Poi ile ilk kez 2009 yılında çıktığı yurtdışı turnesinde tanıştı. İlk gördüğü an itibariyle bu sanattan etkilenen ve kafasında fikirler beliren Mehmet Kandemir, Ankara’ya dönmesiyle beraber poi ile ilgili araştırmalarını yaparak çalışmalarına başladı.

Çeşitli video paylaşım kanallarından izleyerek başladığı poi çevirme çalışmalarına, kısa bir süre sonra kendi kattığı yeni hareketler ve özgün tarzı ile devam etti.

Sadece poi çevirmek ile kalmayıp ve ilerleyen zamanlarda bunu bir gösteri haline getirmesiyle, başta Sanatolia Sahnesi olmak üzere birçok farklı yerde ve organizasyonda ateş dansları ve ışık gösterileri yaptı.

2010 yılında 'Home of Poi' tarafından düzenlenen ve dünyanın çeşitli bölgelerinden 118.713 kişinin katılımıyla gerçekleşen 'Circle of Lights' yarışmasında dünya 5.liğini kazandı. Bu dönemlerde geliştirdiği semazen ve poinin birleşmesiyle oluşan kendine özgü tarzıyla yurt içinde ve yurt dışında çeşitli gösterilere imza attı. Farklı ve etkileyici tarzı ile kısa zaman içerisinde şehir etkinliklerinde, ünlü sanatçıların konserlerinde ve ürün lansmanlarında üst düzey performanslar gösterdi. Bu sayede, organizasyon şirketleri tarafından çeşitli etkinliklerde aranan bir isim haline geldi.

Sahne performansının yanı sıra, poi dersleri de vererek zaman zaman yetiştirdiği öğrencileri ile toplu gösterilere imza attı.

Poi çevirmenin yanında poi yapımı ile de ilgilenmesiyle, tüm ayrıntıları ile hakim olduğu poi sanatının dünyadaki gelişimini takip ederek, son olarak dünyada sayılı, Türkiye’de ise tek olan pixel poiler ile ışık gösterileri yapmaya başladı.

Ateş ve ışık ile yaptığı poi gösterilerini farklı noktalara taşımak ve daha geniş kitlelerle paylaşabilmek amacıyla 2015 yılında İstanbul’a yerleşti.

Işığın göz kamaştırıcı sunumunu sema kültürünün ruhani etkileriyle birleştirerek izleyenlerine hem farklı bir dünyanın kapılarını aralayan hem de eşşiz bir deneyim yaşatan sanatçı, sahne şovlarına Türkiye’nin ve Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde devam etmektedir.

Mehmet Kandemir, Pixel poiler aracılığıyla logo,fotoğraf, ürün, metin, içerik, görsel dizayn ve tasarımlarınızı yine talep ve istekleriniz doğrultusunda dilediğiniz koreografilerle birleştirerek görsel bir şölen haline getirmektedir. Siz de organizasyonlarınızda, konser, lansman, tanıtım ve kurumsal etkinliklerinizde benzersiz bir gösteri arıyor ve izleyenleri şaşırtarak unutulmaz bir etki yaratmak istiyorsanız, Mehmet Kandemir’in Türkiye’de benzeri olmayan gösterisini mutlaka etkinlik akışınıza eklemelisiniz.

Tags: Poi ShowFire DancePoi DancePixel Poi

Mehmet Kandemir

1989 yılında Ankara' da doğdu. Profesyonel hayatına Sanatolia Sahnesi'nde çalışarak başladı. Poi ile ilk kez 2009 yılında çıktığı yurtdışı turnesinde tanıştı. İlk gördüğü an itibariyle bu sanattan etkilenen ve kafasında fikirler beliren Mehmet Kandemir, Ankara’ya dönmesiyle beraber poi ile ilgili araştırmalarını yaparak çalışmalarına başladı. Çeşitli video paylaşım kanallarından izleyerek başladığı poi çevirme çalışmalarına, kısa bir süre sonra kendi kattığı yeni hareketler ve özgün tarzı ile devam etti. Sadece poi çevirmek ile kalmayıp ve ilerleyen zamanlarda bunu bir gösteri haline getirmesiyle, başta Sanatolia Sahnesi olmak üzere birçok farklı yerde ve organizasyonda ateş dansları ve ışık gösterileri yaptı.

Poi Uygulama Alanları


Pixel Poi
Pixel

Pixel Poi

Dijital çağın son teknoloji ekipmanları ile hazırlanan koreografilerde, etkinliğe ait görselleri tüm zihinler yeniden keşfetmektedir. Daha Fazla

Mirror
Costume

Mirror

Aynalarla tasarlanmış kostümler ile görsellerin ve ışığın yansıması kuvvetlenerek bir ahenkle bütünlük oluşturmaktadır. Daha Fazla

Fire Poi
Fire

Fire Poi

Ateş gösterilerinde, ateşin ve müziğin ahengi ile oluşan maneviyat, izleyenleri büyülerken, ruhsal olarakta birleştirmektedir. Daha Fazla

whirling
Whirling

Whirling

Modern zaman ile bütünleşmiş sema koreografileri, hem kültürümüzü taşımakta hem de izleyenlere kendilerini bir anlamda yansıtmaktadır. Daha Fazla